שפת הסימנים לתינוקות

שפת הסימנים לתינוקות

שפת הסימנים לתינוקות – לתקשר מהרגע הראשון

גם לפני שהם יכולים לדבר, תינוקות ופעוטות מתקשרים איתנו בשלל דרכים: בכי, שפת גוף והתנהגות כללית מעידים כולם על החוויה שלהם בזמן אמת. 

הבנה של שפת הסימנים לתינוקות תעזור לכם להיות קשובים יותר לצרכי הקטנצ’יק שלכם ולהבטיח חיים קלים ושלווים יותר עבורכם ועבורו. אחרי שתלמדו את שפת הסימנים לתינוקות תוכלו לדעת מתי התינוק שלכם רעב, שבע, קר או חם לו מדי, צריך חיבוק או צריך שתעזבו אותו לנפשו. 

אחרי שתלמדו את שפתם המיוחדת של הילדים, לעולם לא תהיו חסרי אונים שוב מול תינוק מתייפח בלי להבין מה קרה ולמה הוא בוכה.

שפת הסימנים לתינוקות – איך מזהים מה הוא רוצה לפני הבכי?

חושבים שאתם לא יכולים לזהות מה הילד שלכם צריך לפני שהוא מתחיל לבכות? חשבו שוב! מאז שהם נולדים, התינוקות שלנו מתקשרים איתנו באמצעות תנועות הגוף, המבטים, ההתנהגויות וכן – גם הבכי שלהם. לאחר תירגול של שפת התינוקות תלמדו שגם אתם יכולים להבין בדיוק מה התינוק שלכם צריך, הרבה לפני שהוא מתחיל לבכות:

  1. אני רעב

חפשו חוסר שקט, ריור וליקוק שפתיים. אם אתם מחזיקים אותו, ייתכן שהוא יתחיל למצוץ לכם את הכתף או את היד בשילוב עם אותות אחרים כמו חיפוש שד, תנועת יניקה עם הלשון, או הכנסת אצבעות לפה.

ניתן לבדוק את התזה שלכם באמצעות נגיעה בלחי של התינוק. אם הוא מפנה את הראש לכיוון המגע ומחפש למצוץ את האצבע שלכם, כנראה שהגיעה שעת ההאכלה (הדרכת הורים). 

  1. אני עייף 

חפשו תנועות שפשוף עם העיניים, פיהוקים, תנועת “התחפרות” (חיפוש מרחב שקט ומוחשך עם הראש, לדוגמא תחיבת הראש על מתחת בית השחי שלכם או לתוך כריות, עם הישבן כלפי האוויר) ועיניים בורקות או דומעות. חשוב ללמוד לזהות את הסימנים המקדימים ולטפל בהם במהירות לפני שהתינוק נהיה עייף מדי. לעיתים קרובות, תינוקות שהגיעו לעייפות יתר יתקשו להירדם ולכן חשוב מאוד לזהות את הסימנים המקדימים ולטפל בהם במהירות האפשרית.

  1. יש לי גזים

לפני שהגרעפס יוצא מתחילים תינוקות לחוות כאבי בטן. יש להקפיד על שחרור גרעפס מיד לאחר כל הנקה, אך במידה והתינוק מראה את אחד הסימנים הבאים, כנראה שנשאר גז בבטן:

  • הקשחה של הגב
  • קולות מועקה
  • נסיונות להרים את בית החזה
  • הוצאת לשון
  • דחיפה לאחור והקשתת הגב

אל תחמיצו אף רגע מיוחד

קשר עם התינוק הוא קשר מיוחד במינו. הבנה של שפת הסימנים לתינוקות תאפשר לכם לחוות את כל הרגעים המיוחדים עם התינוק שלכם ברוגע, שלווה ותוך תקשורת הדדית מלאה ומיטיבה. 

יחד נלמד לזהות את הסימנים המקדימים המעידים על צרכי התינוק שלכם ונענה עליהם לפני שהצרכים הופכים למצוקה. הכרת שפת הסימנים הסודית של ילדים תעזור לילדים שלכם להרגיש שאתם מבינים אותם ותמנע מהם להגיע למצבי קיצון רגשיים. 

ללימוד שפת הסימנים הייחודית של התינוק שלכם,
צרו קשר בטופס המצורף או הרימו טלפון למספר 054-2340444

 
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שפת הסימנים לתינוקות - לתקשר מהרגע הראשון

אולי יעניין אותך גם

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר