צמיחת שיניים אצל תינוקות

צמיחת שיניים אצל תינוקות

צמיחת שיניים אצל תינוקות – מה חשוב לדעת?

התקופה של צמיחת שיניים אצל תינוקות יכולה להיות תקופה קשה מאוד הן עבור התינוק והן עבור הוריו. לעיתים קרובות, הורים מדווחים על התעוררויות לילה לא אופייניות הפוגעות בשגרת השינה, בכי מתמשך ועצבנות כללית. 

הורים רבים חשים מבולבלים אל מול השינויים שעוברים על התינוקות שלהם בתקופת צמיחת השיניים הנוראית: קשה להבדיל בבירור בין תינוק רעב, תינוק שקר לו ותינוק הסובל מכאבי שיניים.
אך כמובן שהיחס והטיפול צריך להיות שונה בכל מקרה (הדרכת הורים לתינוקות).

אם אתם מרגישים מבולבלים מהתעוררויות ליליות, בכי ושינויי התנהגות המתרחשים סביב גיל 5-7 חודשים, ייתכן שהילד שלכם סובל מכאבים בעקבות צמיחת שיניים.

מתי מתחיל בקיעת השיניים?

ציר הזמן של צמיחת שיניים בפה של תינוקות שונה עבור כל ילד וילד, אך התפרצות השן הראשונה הממוצעת מתרחשת בין 5 ל -7 חודשים. הכאבים יכולים להתחיל עד חודשיים לפני ראיית השן הראשונית, כך שתוכלו להבחין בתסמינים מוקדם יותר. הכאב של בקיעת השן הולך ופוחת עם הגיל ונדיר לראות ילדים בגילאי שנה- שנה וחצי הסובלים מכאבי צמיחת שיניים.

מהם התסמינים של בקיעת שיניים אצל תינוקות?

יש תינוקות שלא מראים תגובה לפני הופעת השן הראשונה שלהם, בעוד שאחרים מכניסים לפה שלהם כל חפץ בהישג יד ובוכים תכופות, בעיקר בלילה. התסמינים הנפוצים פחות ביותר הם ייצור רוק מוגבר, אדמומיות וחניכיים נפוחות. 

מה עושים בתקופת צמיחת השיניים?  

ישנם תרופות נגד כאב המסייעות בהרגעת התקפי הבכי הקשים ביותר, אך מרבית אנשי המקצוע ממליצים ואף נוטים להימנע מהכנסת תרופות משככות כאב לגופם של ילדים כל כך קטנים כל עוד יש ברירה אחרת.
הפיתרון המועיל ביותר לכך הוא דווקא הפיתרון שהילדים שלכם מחפשים בעצמם: לנגוס משהו רך וקר שיסייע בעידוד בקיעת השן וישכך את הכאב הנורא. השאירו טבעות שיניים במקפיא לצינון בתקופת צמיחת שיניים אצל תינוקות ותנו לילדים שלכם לשחק איתם ברגע שהם מתחילים לבכות.

צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע בסידור לו”ז שינה וטיפול בתינוק הסובל מצמיחת שיניים>>

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
צמיחת שיניים אצל תינוקות

אולי יעניין אותך גם

הרגלי שינה

הרגלי שינה

יצירת הרגלי שינה לתינוק  לכל תינוק יש הרגלי שינה שונים.

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר