מעגל תקשורת לתינוקות

מעגל תקשורת לתינוקות

מעגל תקשורת עם תינוקות – איך לתקשר עם היקר לנו מכל

מעגל תקשורת – התינוקות שלכם אולי עדיין אינם יכולים לדבר, אבל הם מתקשרים איתכם מהרגע שהם נולדים דרך בכי, צלילים אחרים ותנועה. מה הוא מעגל תקשורת ועל מה להקפיד בתקשורת עם ילדים? 

מה חשוב לזכור בעת תקשורת עם תינוקות? 

תינוקות מתחילים לתקשר ברגע שהם נולדים באמצעות תנועות וצלילים. בדרך כלל, בכי ושפת הגוף שלהם יעניקו לכם רמזים חשובים למה הם זקוקים. ניסיון להרגיע תינוק בוכה יכול להיות מטלטל ומלחיץ, היו סלחניים כלפי עצמכם – לוקח זמן להכיר את הבייבי שלכם ולדעת מה לעשות.
בממוצע, תינוקות צעירים בוכים שלוש שעות ביום, אבל יש שבוכים הרבה יותר זמן (הדרכת הורים). 

מה אפשר לעשות?
לדבר איתם, יש המון דברים פשוטים שתוכלו לעשות כדי לעזור בפיתוח כישורי השפה של התינוק שלכם ולבסס אצלם מעגל תקשורת בריא כבר מגיל יונקות. 

איך תינוקות מתקשרים?

כשתינוקות נולדים, הם זקוקים לאוכל, שינה ולהתפנות וכמובן לאהבה וכרבול. הם משתמשים במגוון דרכים לתקשר אתכם:

צלילים – בכי, קולות ופטפוט. 

הבעות פנים – קשר עין, חיוך, עיוות, תנועות פה (ויסות חושי).

מחוות / תנועות גוף – הזזת זרועותיהם או רגליהם במצוקה או התרגשות.

כשתגיבו אליהם במהירות, ברוגע, בחיבה ובחום, התינוק שלכם ירגיש בטוח ואהוב.

מתן תשומת לב לבייבי שלכם ותמלול הרגשות והמעשים שלהם ושלכם מעודדים אותם לתקשר איתכם יותר ועוזר להם ללמוד שצרכיהם יענו.
זה עוזר לכם לבנות מערכת יחסים חזקה ואוהבת עם התינוק שלכם, וגם מלמד אותם על אהבה, התנהגות ורגשות (הדרכת הנקה).
לעתים קרובות הבכי ושפת הגוף של התינוקות יעניקו לכם רמזים חשובים לגבי מה שהם צריכים. כדי לעזור לכם להבין את זה, הקדישו זמן בצפייה בהם כדי ללמוד את הסימנים כשהם רעבים, עייפים, לא מרגישים בנוח, רוצים להיות איתכם או רוצים לשחק.

מעגל תקשורת לתינוקות – מדוע חשוב לדבר עם התינוק 

יש הרבה הזדמנויות לתקשר עם התינוק שלכם במהלך היום, בין אם זה באמצעות שירה, קריאה, סיפורי סיפורים, או סתם שיחה איתם על מה שאתם עושים. כאשר אתם מדברים עם התינוק ומסבירים לו מה עובר עליו אתם בעצם עושים כמה דברים במקביל: 

  1. כילדים ואנשים בוגרים אנו יודעים להבין כי כאשר אנו חווים מספר צרכים נוכל לעשות את הדברים בהדרגה: אנחנו רעבים ועייפים, קודם נאכל ואחר כך נישן. תינוקות לא מבינים לעיתים מה עובר אליהם והם אינם יודעים כיצד להתמודד עם מספר צרכים ורגשות במקביל. כאשר אנו מתמללים עבורם את המתרחש אנו מרגיעים אותם (גמילה מחיתולים), פותחים וסוגרים מעגל תקשורת המעניק להם את הביטחון הדרוש להתמודד עם החוויה הלא נעימה. לדוגמא נאמר לתינוק עכשיו אנו אוכלים, כשנסיים נתנקה ונלך לישון. 
  2. כאשר תינוק זקוק למספר צרכים במקביל ואנו מתמללים לו את סדר הפעולות והתחושות כבר מגיל ינקות, כבוגר הוא מרגיש יותר שליטה בנושא הצרכים הבסיסיים שלו כמו – שינה, אוכל ועשיית צרכים. 
  3. מעגל תקשורת עם פתיחה וסגירה מעניק לתינוק כבר מגיל ינקות כלים של תקשורת בריאה ונכונה. בעתיד זה יעניק לו מיומנויות נכונות של תקשורת והתנהגות. 

זקוקים לעזרה, לא בטוחים איך לייצר מעגל תקשורת בריא? – זה אפשרי בכל גיל. למידע נוסף צרו עימי קשר. שמי שלי – מדריכת הורים בהכשרתי, יועצת שינה מוסמכת בשיטת small talk, מומחית לשפת התינוקות, הדרכת הנקה, גמילות מחיתולים ומה שביניהן.

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מעגל תקשורת

אולי יעניין אותך גם

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר