ליווי התפתחותי

ליווי התפתחותי

חשבו לרגע ושאלו את עצמכם, “האם יש אדם אחר בעולם שנראה בדיוק כמוני ויש לו/לה מזג, אישיות, חוזקות וחולשות בדיוק כפי שיש לי?” סביר להניח שהתשובה שלכם היא “לא” מהדהד. אתם ייחודיים, בדיוק כמו התינוקות והפעוטות בטיפולכם (הדרכת הורים).

קצב ההתפתחות של כל תינוק ופעוט הוא שונה. חלק מהילדים הצעירים ילמדו, למשל, לדבר בשלב מוקדם מאוד בחייהם, אך ייקח להם הרבה יותר זמן לפתח מיומנויות חברתיות כמו למשל לשחק עם ילדים אחרים בגילם. אחרים ילמדו ללכת בגיל מאוחר אך ייגמלו מחיתול ומוצץ בגיל מוקדם יותר. כל ילד הוא ייחודי ושונה ואין להיבהל מהבדלים התפתחותיים בינו לבין ילדים אחרים בגילו (שפת הסימנים לתינוקות).

אולם גם אם כל ילד הוא ייחודי, שונה ומיוחד – ישנם אבני דרך התפתחותיות שלא ניתן לעקוף אותן. על ידי הדרכה תומכת תוכלו ליצור סביבה מתאימה לפיתוח התינוק שלכם אם הוא לא הגיע אל אבני הדרך ההתפתחותיות הרגילות בזמן (ויסות חושי). 

הירשמו לניוזלטר

איך לזהות שיש לילד שלי קשיים התפתחותיים?

חשוב לזהות קשיים התפתחותיים ולטפל בהם במהירות האפשרית. במקרים רבים, מתבלבלים הורים בין קשיים התפתחותיים ומוטוריים לבין תכונות אישיות של הילד. כך, ילד חסר שיווי משקל שמפחד לעמוד או לרוץ יכול לקבל תיוג של “חששן” או “מופנם” כאשר הבעיה האמיתית היא התפתחותית ועם התרגילים הנכונים הוא יוכל להמשיך בהתפתחות הרגילה שלו ללא הפרעה.

מומלץ להגיע לליווי התפתחותי אם הילד שלכם:

  • אינו מגיע בזמן אל אבני הדרך ההתפתחותיים הנורמלים לבני גילו
  • מציג חשש או הימנעות מפני פעולות הנחשבות נורמליות בקרה בני גילו כמו ריצה או טיפוס
  • סובל מבעיות בויסות רגשי שאינם הולמים את בני גילו.
  •  

לקבלת ליווי התפתחותי מקצועי, צרו קשר בטופס המצורף או הרימו טלפון למספר 054-2340444