חרדת נטישה אצל תינוקות

חרדת נטישה אצל תינוקות

חרדת נטישה בתינוקות

כיצד להתמודד עם חרדת נטישה אצל תינוקות?
מתי מתפתחת חרדת נטישה בתינוקות וכיצד נכון להתמודד עם זה.
כל הורה מכיר את הצביטה בלב כאשר הקטן או הקטנה בוכים כשאתם עוזבים. לעזוב את התינוקות שלכם זה אף פעם לא קל, וזה קשה במיוחד שהם צורחים ונאחזים בכם בכל פעם שאתם יוצאים.
חשוב לזכור, כי חרדת נטישה היא חלק נורמלי בהתפתחות התינוקות. זו אינדיקציה שהתינוקות שלכם קשורים להוריהם. בסופו של דבר, תחושת ביטחון חזקה תעזור לתינוקכם ללמוד להיות פעוט עצמאי.

מתי מתחילה חרדת נטישה אצל התינוק שלכם?

חרדת הנטישה היא חלק מהתפתחות האינטלקטואלית של כל התינוקות. במהלך החודשים הראשונים לחייהם, לתינוקות שלכם אין מושג שהם עצמאים מהמטפלים שלהם, לכן תינוקות צעירים עוברים בשמחה מחיק אחד לשני.
אולם בסביבות גיל 8 חודשים התינוקות שלכם מתחילים להבחין בין אנשים, ויוצרים קשרים רגשיים חזקים למטפלים שלהם. התינוקות גם לומדים את המושג קביעות אובייקטים:
דברים ואנשים (כולל אמא ואבא) עדיין קיימים גם שהם לא יכולים לראות אותם, כשמוסיפים את ההתקדמות ההתפתחותית, נוצרת המשוואה המושלמת לחרדת נטישה (הדרכת הורים).

תופעת חרדת נטישה מתחילה לרוב בגילאים 8 עד 14 חודשים. זה יכול להופיע כשאתה משאירים את התינוק או תינוקת במעון – או כשאתם פשוט ניגשים לשירותים. כאשר נדמה שהתינוקות סוף סוף מתחילים להסתגל, חרדת הנטישה מתעוררת מחדש סביב 15 חודשים.
החרדה בגיל הזה קצת שונה, הפעוטות מבינים שאתם נמצאים במקום אחר כשאתם עוזבים, אבל אין לפעוטות תחושת זמן והם אינם לא יודעים אם אתם עוזבים לדקה אחת או לנצח.

סימני חרדת נטישה

העיתוי והעוצמה של חרדת הנטישה עשויים להיות שונים אצל פעוטות שונים. הקטנים שלכם ככל הנראה יבכו ברגע שתעזבו אותם: לא משנה אם הם במעון, בעריסה או בבית של סבתא – הדמעות יזלגו בלי קשר. תהיו בטוחים, עם זאת, הם בטח ירגעו תוך זמן קצר אחרי שתצאו מהדלת. עוצמת התגובה של ילדכם תלויה במזג שלהם, גם הגורמים האחרים ממלאים תפקיד חשוב: תינוקות שנחשפו בשלב מוקדם למטפלים שאינם הוריהם נוטים להיות קלים יותר בהתמודדות עם עזיבה בחודשים מאוחרים יותר. עם זאת, אם התינוקות שלכם עייפים, רעבים או חולים, הם עשויים להתקשות בהתמודדות עם העזיבה שלכם.

מתקשים להתמודד עם חרדת הנטישה של תינוקכם – אל דאגה אני פה עבורכם.

היי, שמי שלי, מדריכת הורים מוסמכת – תינוקות הם חיי. לאחר 20 שנה כמנהלת גן לקחת את אהבתי לתינוקות צעד אחד קדימה והפכתי למדריכת הורים, יועצת שינה מוסמכת בשיטת small talk, מומחית לשפת התינוקות, מדריכת הנקה, מומחית לכל סוגי הגמילות ומה שביניהן.

זקוקים להדרכה – אני פה עבורכם.

 

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
חרדת נטישה בתינוקות

אולי יעניין אותך גם

גמילה מבקבוק

גמילה מבקבוק

5 טיפים לגמילה מבקבוק כשיגיע היום (והוא בהחלט יגיע) להיגמל

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר