הדרכת הנקה

הדרכת הנקה

הדרכת הנקה – הנקה נכונה ונעימה

הנקת יילוד היא אחד הקשיים הנפוצים ביותר איתם מתמודדות אימהות טריות. נכון, ישנן אימהות הגורמות לזה להיראות קל: בלי להתבלבל, באמצע שיחה או ארוחת צהריים, הן פותחות כפתור והתינוק נצמד אליהן ברעבתנות. אבל עבור אימהות ותינוקות רבות, הנקה היא משימה מורכבת הדורשת ריכוז, תנאים נכונים והמון המון סבלנות. 

הדרכת הנקה מקצועית יכולה לסייע לאימהות החוות קשיים בתהליך ההנקה. במסגרת הדרכת הנקה, נאבחן את הקשיים ונמצא את הדרכים לתקן אותם כדי להביא להנקה מלאה וטובה יותר.

להלן כמה מבעיות ההנקה הנפוצות ביותר שניתן לסייע להן בהדרכה על הנקה.

הדרכת הנקה – היצמדות

באופן אידיאלי, תינוק בן-יומו נצמד לשד לצורך יניקה בתוך השעות הראשונות ללידתו ומשם והלאה לא יחווה בעיות בתחום זה. אך אימהות רבות מדווחות על בעיות מתמשכות בהיצמדות שיכולות להתחיל כבר ביום הלידה או גם לאחר מכן. 

בעיות בהיצמדות מעייפות מאוד הן את התינוק והן את האם, ופוגעות באיכות ההנקה. אם תינוק אינו מצליח להיצמד אל השד בצורה הרמטית, הדרכה עבור הנקה יכולה לאבחן את שורש הבעיה ולעזור לאם המניקה לתקן את מנח התינוק, התקשורת איתו והיחס שלה אל ההנקה (גמילה מהנקה). 

פטמות כואבות

אימהות רבות מדווחות על כאבים בפטמות ופטמות יבשות וסדוקות. כאבים אלה יכולים להיגרם בגלל היצמדות ויניקה לא נכונה, או בגלל תכיפות הנקה לא מתאימה שאינה מאפשרת לפטמות להחלים ולהתייבש בין הנקה להנקה. אם את סובלת מפטמות כואבות הפוגעות בתהליך ההנקה, בהדרכת הנקה נלמד ביחד איך להפחית התנהגויות שמובילות לכאבים ונשפר את איכות ההנקה. זכרי – הנקה לא אמורה לכאוב, ואם היא כואבת – סימן שאפשר להשתפר!

שדיים גדושות

הדרך הטובה ביותר להימנע משדיים גדושות היא להאכיל את תינוקך לעתים קרובות. אך בין אם התינוק אינו יונק מספיק או יש לך עודף בייצור חלב, לעיתים קרובות פתרון הבעיה אינו קל כפי שאנשים חושבים. בהדרכה על הנקה נלמד איך למקסם את יניקת החלב ע”י התינוק וכן טכניקות לעיסוי עצמי ושחרור גדשים מהשד.

לקבלת הדרכת הורים לגיל הרך, והדרכת הנקה וליווי מקצועי, צרו קשר בטופס המצורף.

 

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
הדרכת הנקה | גמילת תינוקות

אולי יעניין אותך גם

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר