גמילת תינוקות

גמילת תינוקות

מתי הזמן הנכון להפסיק להניק את תינוקך, ומה הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? 

גמילה - איך ומתי להפסיק להניק

ארגון הבריאות העולמי (WHO) וגופי בריאות אחרים ממליצים לתינוקות להאכיל לחלוטין חלב אם במשך ששת חודשי חייהם הראשונים (גמילה מהנקה). לאחר מכן, מומלץ לשלב חלב את אמם לצד מזונות אחרים – המכונים מזון משלים – עד שהאם רואה לנכון להפסיק את ההנקה. 

כיום, בעולם שבו אמהות יוצאות לעבודה ולא נשארות בבית עם ילדיהם, הנקת ילדים מסתיימת בממוצע בשלב מוקדם הרבה יותר משהסתיימה ההנקה בעבר.
אולם גמילת תינוקות מוקדמת זו המביאה לעיתים לקשיים מסוימים, כאשר גם תינוקות וגם אמהות מתקשות לפעמים לעשות את תהליך הגמילה בצורה נכונה. 

הירשמו לניוזלטר

כיצד לגמול את התינוק שלי?

הנקה יכולה להימשך זמן רב ככל שאמא ותינוק ירצו בכך. אך לעיתים קרובות מגיע השלב שבו רוצה האמא להפסיק עם ההנקה ואילו התינוק/הפעוט מעוניין להמשיך. זמנים אלה מתגלים כלחוצים והילדים, שאינם מבינים את הסיבה לשינוי הפתאומי, עלולים להפוך לכעוסים, עצבניים ותובעניים. יועצת גמילה יכולה לעזור לאם ולתינוק לעבור את הגמילה בצורה המיטבית.

הצעד הראשון לקראת גמילה של תינוקך הוא הצגת מזון משלים לצד חלב אם סביב גיל חצי שנה (מעבר לאוכל מוצק). אולם חשוב להבין שהנקה מעניקה לתינוק.
בנוסף לאבות מזון, גם רוגע פסיכולוגי ותחושת שייכות ואהבה (הדרכת הורים). המשכת הענקת תחושת האהבה הזו יחד עם גבולות ברורים היא המפתח להצלחת תהליך הגמילה.

לקבלת הדרכה מקצועית וליווי בתהליך הגמילה, צרו קשר בטופס המצורף או הרימו טלפון למספר 054-2340444