גמילה ממוצץ

גמילה ממוצץ

גמילה ממוצץ – הגיע הזמן להיפרד

הילד גדל, ייצא לגן והמוצץ שהוא כל כך תלוי בו כבר מתחיל להיראות מגוחך ולא מתאים לגילו. הגיע הזמן לגמול את הילד מהמוצץ ולהתקדם לעצמאות, בגרות ובשלות נפשית. אך איך עושים את התהליך נכון בצורה שלא תגרום לכעס, תסכולים ובכי?

מדוע ילדים משתמשים במוצץ?

רפלקס היניקה של ילדכם הוא צורך אמיתי מאוד. למעשה, הם התחילו ללמוד את המיומנות הזו כבר בתור עובר בן 14 שבועות ברחם. ולכן, כל עוד הילדים שלכם לא הצמיחו סט שיניים מלא, אין כל בעיה מהותית בשימוש ממוצץ, ועד גיל שנה הוא אפילו מומלץ ע”י האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP), כשיטה בטוחה להורדת הסיכון לתסמונת מוות פתאומית של תינוקות (SIDS).

אבל תמיד בסוף מגיע הזמן להיגמל. הכינו את עצמכם לכך שזהו תהליך לא פשוט. מוצץ מספק לילדכם צורך פסיולוגי ופסיכולוגי כאחד, וחשוב לספק לו המון אהבה ותמיכה בזמן תהליך המעבר.

מתי הזמן הטוב ביותר להתחיל גמילה ממוצץ?

מומלץ להפסיק את השימוש במוצץ לאחר הופעת סט שיניים מלאות כדי למנוע צמיחת שיניים עקומה.

האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים (AAPD), מסכימה כי יניקה לא תזונתית היא נורמלית לתינוקות וילדים צעירים וממליצה על גמילה מהמוצץ עד גיל 3.

אולי תרצה לחכות עד שילדך יגמל מעצמך. הסיבה לכך היא שבין 6 חודשים לשלוש שנים, ילדכם עסוק בקפיצות התפתחות. הוצאת השיטה המרגיעה העצמית שלהם עשויה להיות מאתגרת בלשון המעטה (גמילה מחיתולים).

איך לגמול את התינוק שלך מהמוצץ

אם החלטתם שהגיע הזמן לגמול את התינוק מהמוצץ, תוכלו לקרוא לעזרה לגמילה ממוצץ. אני אסתכל על מספר פאקטורים שונים כדי לעזור בבנית תכנית לגמילה ממוצץ:

  • גיל הילד
  • האם השימוש במוצץ עוזר לויסות רגשי והרגעה עצמית, או שהוא רק הרגל?
  • האם הילד מחפש אלטרנטיבות אחרות כמו מציצת אגודל כאשר המוצץ נלקח ממנו?
  • האם השימוש במוצץ הוא בכל שעות היממה, או רק בלילה?

התשובות לשאלות אלו ייעזרו לנו להבין איזה צורך רגשי / פיזי המוצץ מספק לילד. האם הם צעירים מכדי לעבור גמילה, וזקוקים למצוץ לצורך ניחום, ויסות רגשי או הירדמות? האם מתפתחת תלות לא בריאה? 

כמו כן, ראוי לציין שגמילה ממוצץ בגיל שבו הדחף לינוק עדיין חזק, התינוק שלך יכול פשוט לעבור לינוק משהו אחר כמו האגודל שלהם.

לקבלת הדרכת הורים עבור גמילה ממוצץ ווליווי מקצועי, צרו קשר בטופס המצורף.

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גמילה ממוצץ

אולי יעניין אותך גם

הדרכת הנקה | גמילת תינוקות

הדרכת הנקה

הדרכת הנקה – הנקה נכונה ונעימה הנקת יילוד היא אחד

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר