גמילה מחיתולים בלילה

גמילה מחיתולים בלילה

גמילה מחיתולים בלילה – כל הדרכים להיפטר מהחיתול

גם אחרי שפעוטות נגמלים מחיתולי יום ואינם מתקשים ללכת לשירותים ולשלוט בצרכיהם במהלך היום, ישנו פרק זמן בו הם עדיין לא יכולים להחזיק את הפיפי בזמן שהם ישנים בלילה. אם כן, כיצד ניתן לעזור להם ולקדם אותם לגמילה מחיתולים בלילה?

גמילה מחיתולים בלילה – זה לא חייב להיות קשה!

גמילה מחיתולי לילה היא משימה התפתחותית מורכבת מאוד עבור ילדים קטנים: עליהם לפתח מודעות לגוף שלהם ולהצליח לקשר בין התחושה של עשיית צרכים לבין הרטיבות שהם חשים בעקבות זאת. המטרה שלכם בתור הורים היא ללות אותם בתהליך ולהקפיד לשמור על תחושת הביטחון של הילדים שלכם, גם כאשר הם אינם מצליחים. מומלץ להכין אותם לשלב הבא בתהליך הגמילה ולשקף להם שעוד מספר ימים הם ילכו לישון עם תחתונים, כמו גדולים!

גמילה מחיתולים בלילה – איך עושים את זה?

גמילה מחיתולים בלילה היא במידה רבה פונקציה של ביטחון עצמי ובגרות נפשית וגופנית, יחד עם יכולת ללמוד מטעויות ולא להיתקע בתוך בושה או חרדה. זכרו – חרדה מחמירה מקרים של הרטבת לילה ולכן חשוב מאוד לספק לילדים שלכם את כל הכלים להצליח במשימה, תוך כדי עבודה על היכולת שלכם להישאר רגועים ואופטימיים גם כאשר דברים אינם מצליחים. כדי להתחיל בגמילת לילה, הקפידו על ההוראות הבאות

  • הקפידו על הליכה לשירותים לפני השינה על מנת לרוקן את השלפוחית.
  • הניחו סיר לילה ליד המיטה ולמדו את הילד להשתמש בו. לחלופין, השאירו אור במסדרון ודלתות פתוחות כדי להקל על הגעה מהירה לשירותים.
  • הלבישו את הילד בפיג’מות שקל לצאת מהם במהירות.
  • הפסיקו לספק לילד בקבוק שתייה במיטה.
  • מומלץ לא להשתמש בסדיני גומי הגורמים להזעה ותחושת חוסר נוחות. עם זאת, מומלץ להניח משטחי החתלה מבד על גבי המצעים כדי להגן על המזרן.

אם אתם מרגישים שהסיפור הזה גדול עליכם, זו לא בושה לפנות לעזרה! אני אלווה אתכם בכל השלבים הנדרשים כדי להגיע לגמילה מחיתולים בלילה ויחד נבטיח שנת לילה רגועה ונעימה יותר- גם להורה וגם לילד.

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גמילה מחיתולים בלילה

אולי יעניין אותך גם

היקשרות - כל מה שחשוב לדעת

היקשרות

היקשרות – כל מה שחשוב לדעת היקשרות טובה היא מערכת

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר