גמילה מהנקה

גמילה מהנקה

גמילה מהנקה – הגיע הזמן להיגמל

הגמילה היא שלב טבעי בהתפתחות התינוק שלך. זהו תהליך הדרגתי בו תזונת החלב משתנה והופכת לתזונה מוצקה, מתוך מטרה סופית להביא לגמילה מהנקה.

הגמילה יכולה לבוא עם הרבה רגשות מעורבים. יכול להיות שאת מתרגשת מהעצמאות החדשה שאת והתינוק זוכים בה, ויכול להיות שאת חשה עצב כלשהו כאשר התינוק שלך עובר לשלב אחר בחייו. זה נורמלי לחלוטין.

בכל מקרה, כאשר מגיע שלב סיום ההנקה מומלץ להגיע אל תהליך הגמילה הזה מתוך תכנון זהיר וירידה הדרגתית, ולא בבת אחת.

מתי עלי לגמול את התינוק שלי?

גמילה מהנקה לתינוקות מתחלקת לשתיים: גמילה ומעבר לפורמולה, וגמילה ומעבר לאוכל מוצק בלבד. בכל אחד מן המקרים האלה, שיטת הגמילה תהיה שונה ותתנהל בצורה אחרת.

גמילה מהנקה ומעבר לאוכל מוצק

עד גיל שנה תינוקות אינם יכולים לקבל את כל אבות המזון הדרושים להם מאוכל מוצק, ולכן אין לנסות לגמול תינוקות מהנקה / פורמולה ולעבור לאוכל מוצק בלבד לפני גיל שנה.  

עם זאת, מרבית התינוקות ממשיכים להשלים את התזונה שלהם ע”י בקבוק או הנקה עד לגיל שנתיים – שלוש. 

כאשר התינוק מתחיל לאכול יותר ויותר מאכלים מוצקים ולאט לא זמני ההאכלה בהנקה שלו יורדים, אז אפשר להתחיל לפעול לקידום גמילה מהנקה. אם את חווה קשיים בתהליך הגמילה, מומלץ להתיעץ עם יועצת בעלת מומחיות שתעזור לך ליצור תהליך גמילה מתוכנן ומועיל עבורך ועברו תינוקך.

גמילה מהנקה ומעבר לפורמולה

אימהות רבות נאלצות או בוחרות לגמול את התינוק שלהן מהנקה בשלב מוקדם של הדרך ולהעביר אותו לתזונה מבוססת פורמולה בבקבוק. ישנן סיבות רבות לבחירה כזאת: ייתכן שחזרת לעבודה במשרה מלאה, או שאת סובלת מכאבים בשד שאינם עוברים גם לאחר סיוע של יועצת הנקה. ייתכן שההנקה דורשת ממך יותר מדי כוחות ופוגעת בשגרת החיים או בדימוי הגוף שלך. בכל מקרה, האושר והשמחה של האם חשובים מאוד להתפתחות התינוק ולכן אין נכון ולא נכון בשאלת גיל הגמילה הנכון. עם זאת, במידה ומתאפשר להמשיך להניק את התינוק, אפילו פעם ביום או באמצעות חלב אם בבקבוק, מומלץ לחכות עם הגמילה עד לאחר גיל שנה.

כדי לגמול את התינוק מהנקה, מומלץ להתחיל בשילוב בין בקבוק להנקה. אפשר לשאוב חלב בהתחלה ולהגיש אותו בבקבוק אם התינוק לא מורגל כלל לשתייה מבקבוק. אך אם הילד כבר רגיל לשתות מבקבוק, אפשר להתחיל להוריד את כמות ההנקות ולהחליף אותם בבקבוק פורמולה יותר ויותר. 

תהליך הגמילה יכול להיות תהליך מורכב מאוד הן עבור התינוק והן עבור האם. אנחנו בשלי הדרכת הורים מלווים אתכם בתהליך גמילה מבקבוק, גמילה מהנקה לחצו כאן או השאירו פרטים בטופס המצורף>>

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גמילה מהנקה | גמילת תינוקות

אולי יעניין אותך גם

הרגלי שינה

הרגלי שינה

יצירת הרגלי שינה לתינוק  לכל תינוק יש הרגלי שינה שונים.

הדרכת הורים לתינוקות | חיתולס

חיתולס

חיתולס – איך להשתחרר מחיתול של התינוק שלכם? מזל טוב!

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר