גמילה מבקבוק

גמילה מבקבוק

5 טיפים לגמילה מבקבוק

כשיגיע היום (והוא בהחלט יגיע) להיגמל סופית מהבקבוק, אתם ההורים תצטרכו ללוות את הילד ולהפוך את השתייה בכוס לדבר חדש, מלהיב ומיוחד. אם כן, מה הדרך הטובה ביותר לומר ביי ביי לעשות פרידה מהבקבוק והיי לכוס?
המשיכו לקרוא לקבלת 5 טיפים מעולים לגמילה מבקבוק.

טיפים לגמילה מבקבוק

תזמון הוא הכל. 

אתם תעוש לתינוק (ולעצמכם) טובה גדולה על ידי בחירת רגע הגמילה בחוכמה. זכרו, הבקבוק עשוי להוות מקור נחמה ומילוי צרכים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים עבור התינוק, ולכן מומלץ שלא להתחיל בתהליך בזמן מחלה או אירוע שובר שגרה אחר (מטפלת חדשה, מעבר למעון חדש).
זכרו שברגע שתתחילי בתהליך גמילה מבקבוק, תצטרכו להחליף את הביטחון והחיבור שהיתינור קיבל מהבקבוק שלו בהמון אהבה נוספת מכם – כלומר, יותר חיבוקים, יותר זמן משחק, ואפילו יותר זמן לסיפור לפני שינה. לכן, חשוב מאוד לתזמן את רגע הגמילה כך שהוא יתאים גם לכם וגם לתינוק.

קחו את זה לאט. 

עבור רובם של התינוקות מעבר הדרגתי עובד בצורה הטובה ביותר. פירוש הדבר שצריך אט אט להכניס את השימוש בכוס אל תוך השגרה היומיומית שלהם בלי ליצור שינויים דרמטיים מדי. לדוגמא, קל יותר להחליף את בקבוק הצהריים באוכל מוצק ושתייה מכוס בהשוואה לבקבוק המנחם של לפני שינה (לתהליך ליווי מעבר לאוכל מוצק).

מסגור זה הכל

כאשר זה מגיע לגמילה מבקבוק, ילדים צריכים לראות את ההתקדמות אל שתייה מכוס כשלב חדש ומרגש בחיים שלהם. זכרו לתת המון פידבק חיובי כל פעם שהתינוק שותה מהכוס, גם כשדברים נשפכים ולא מסתדרים כמו שדמיינתם.
זכרו, ככל שגמילה מבקבוק תיחווה בתור התקדמות וקבלת אחריות ועצמאות חדשה, כך הגמילה תהיה קלה יותר. אך ככל שהתינוק יחווה את הגמילה בתור כחוויה שלילית, כך הוא עשוי להתעקש עוד יותר על בקבוק וליצור מעגל בלתי נגמר של תלות בבקבוק.

גמילה מהבקבוק – רחוק מהעין רחוק מהלב. 

הוצאת הבקבוק היקר מחוץ לטווח הראייה עשויה לעזור לתינוק שלכם להשתוקק אליו פחות. שמרו על מגוון כוסות מפתים (בצבעים עזים או עם דמויות אהובות) בהישג יד, ואפשרו לילדכם הפעוט להתנסות בשתייה מכל מיני סוגי כוסות, עד שהוא מוצא את הכוס האהובה עליו.

סבלנות

הפחיתו באטיות את כמות הפורמולה (לתינוקות מתחת לגיל שנה) או חלב מלא (אצל תינוקות מעל שנה) שהכנסתם לבקבוק, ובמקביל ספקו יותר אוכל מוצק לתינוק שלכם. בכל מקרה, גמילה מהבקבוק עשויה להיות עסק איטי ויכולה להימשך חודש ויותר.

לקבלת הדרכה לגמילה מבקבוק, גמילה מחיתול, גמילה מהנקה ועוד, צרו קשר בטופס המצורף או הרימו טלפון.

 

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גמילה מבקבוק

אולי יעניין אותך גם

הרגלי שינה

הרגלי שינה

יצירת הרגלי שינה לתינוק  לכל תינוק יש הרגלי שינה שונים.

תאמו פגישה עכשיו
שיחת ייעוץ ראשונה במתנה
הירשמו לניוזלטר